Zaadoptuj

Nie odlecę, zaopiekuj się….

Niektóre zwierzęta zostają z nami na zawsze. Nie są wystarczająco sprawne by przeżyć samodzielnie. To bociany, które bez części skrzydła nie odfruną, ptaki drapieżne pozbawione stabilności lotu… Wszystkie one zostają u nas na zawsze. Stwarzamy im warunki, najlepsze z możliwych. Ale – przydałby im się wirtualny opiekun, taki, który opłaci michę, wizytę u weterynarza. W zamian może wykorzystać wizerunek zwierzaka np. w swojej promocji.

Obecnie na swoich wirtualnych opiekunów czeka:

Iwanka, błotniak stawowy

Iwanka została znaleziona w krzaczorach na starym wyrobisku. Nie wiadomo, ile czasu tam spędziła i jak długo czekała na pomoc. Złamane skrzydło uniemożliwia jej powrót do natury, loty i polowanie na gryzonie. Ale – Iwanka kocha życie. Jest i ciekawska i dumna. Śledzi absolutnie wszystko dookoła, od czasu do czasu popiskuje pod dziobem. Nie radzimy jednak zbytnio do niej podchodzić. NIe zapomniała, że jest drapieżnikiem i swojej godności potrafi bronić.

Iwanka na obiad potrafi wtrząchnąć 4 myszy i 2 przepiórki, Od czasu do czasu musi odwiedzać wujka Karola, naszego weterynarza.

Kontakt w sprawie wirtualnej adopcji Iwanki: osrodek@sowidwor.org

Stefek, bocian biały

Stefek trafił do nas na początku jesieni 2019 roku. Wszyscy już odlecieli, a on, tym razem nie mógł.