O Fundacji

Fundacja Sowi Dwór jest nierozerwalnie związana swoją działalnością z Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Sowi Dwór”. Jej celem jest ochrona i ratowanie dzikich zwierząt chorych, okaleczonych czy młodych porzuconych przez rodziców. Ponadto celem fundacji jest zapewnienie opieki i właściwych warunków bytowania dzikim zwierzętom niezdolnym do życia na wolności ze względu na trwałe kalectwo lub nieuleczalną chorobę.

Kto prowadzi fundację?

Fundację Sowi Dwór prowadzi Izabela Czarnecka-Walicka i Jakub Walicki. Oboje na co dzień zajmują się całodobową opieką nad zwierzętami przebywającymi w ośrodku. Izabela Czarnecka-Walicka jest psychologiem zwierząt oraz etologiem. Oprócz codziennej opieki nad zwierzętami w ośrodku pomaga również opiekunom zwierząt i ich pupilom w rozwiązywaniu wspólnych problemów, udzielając porad zoopsychologicznych. Jakub Walicki dodatkowo zajmuje się sprawami logistycznymi i administracyjnymi.

Jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło się od miłości do zwierząt. Do założycieli fundacji zaczęły trafiać zwierzęta w potrzebie. Postanowili zatem działać zgodnie z prawem i utworzyć ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt. Uzyskali zezwolenie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, a potem  niemal z dnia na dzień ich dom zapełnił się dzikimi zwierzakami. To wtedy założyli Fundację Sowi Dwór. Powstała z potrzeby zapewnienia zwierzakom odpowiednich dla nich warunków: opłacenia leczenia, specjalistycznej karmy i suplementów i utworzenia odpowiednich wybiegów.